محل استقرار و نحوه حمل دستگاه اکسیژن ساز خانگی

< 1 دقیقه
0 دیدگاه
احیا گستر
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دستگاه اکسیژن ساز باید حداقل 40 سانتی متری از دیوار، کمد و … فاصله داشته باشد تا گردش جریان هوا در اطراف دستگاه به درستی انجام گیرد. اگر فاصله مجاز رعایت نشود خلوص اکسیژن تولیدی افت می کند و در اثر افزایش دما، دستگاه آلارم “گرمای بیش از حد” می­دهد و در نهایت خاموش می­شود. همین طور دستگاه نباید در نزدیکی وسایل گرمایشی از جمله بخاری، شوفاژ، شومینه و …. قرار بگیرد. از کشیدن سیگار در اطراف دستگاه جدا خودداری کنید.

دستگاه را نباید نزدیک شوفاژ و بخاری و هر گونه وسایل گرمایشی دیگری قرار داد. بهترین محل قرار گیری دستگاه اکسیژن ساز روی سرامیک، موزاییک یا هر گونه سطح صیقلی یا صاف دیگری است. به علت الکتریسیته ساکن دستگاه و امکان اشتعال، گردش هوا در قسمت پایینی دستگاه و نیز ممانعت از ورود پرز به درون دستگاه، به هیچ عنوان، دستگاه را روی فرش، موکت یا کارتن قرار ندهید، در این حالت یک تخته چوبی یا سرامیکی، روی فرش یا موکت بگذارید سپس دستگاه را روی آن قرار دهید.

تذکر: از گذاشتن سینی یا هر سطح فلزی دیگری در زیر دستگاه خودداری کنید.

هنگام جابجایی دستگاه، فقط از طریق چرخ های زیر دستگاه آن را جابجا کنید. به هیچ عنوان نباید دستگاه را در حالت افقی یا خوابیده حمل و نگهداری کرد.

جهت محافظت الکتریکی از دستگاه اکسیژن ساز خانگی، لطفا آن را به یک پریز مجزا متصل کنید. لطفا در ساعاتی از روز که بیمار از دستگاه اکسیژن ساز استفاده نمی کند دستگاه را از برق جدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.