نحوه استفاده از فلومتر دستگاه اکسیژن ساز خانگی

< 1 دقیقه
0 دیدگاه
احیا گستر
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به منظور تنظیم میزان خروجی اکسیژن دستگاه، با چرخاندن فلومتر خلاف عقربه های ساعت خروجی اکسیژن زیاد و گوی مشکی داخل فلومتر به سمت بالا حرکت می کند و با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت میزان اکسیژن خروجی کم می شود گوی مشکی داخل فلومتر به سمت پایین حرکت می کند. میزان اکسیژن خروجی بر حسب لیتر بر دقیقه(L/min) می باشد که مقدار آن را توسط پیچ تنظیم فلومتر می توان انجام داد.

جهت استفاده دو بیمار به صورت همزمان و یا استفاده از فلومتر دوم در صورت خرابی یا شکستگی فلومتر اول و همچنین بیمارانی که نیاز به استفاده همزمان از دستگاه کمک تنفسی NIV و دستگاه اکسیژن ساز دارند، مجموعه احیاء گستر طب فرآیند تصمیم به تولید دستگاه های اکسیژن ساز با دو فلومتر گرفته است.

هر فلومتر دستگاه اکسیژن ساز به تنهایی 5 لیتر اکسیژن را تامین می کند. در صورتی که اگر نیاز به استفاده از فلومتر دوم بود بایستی فلومتر ها به گونه ایی تنظیم گردد که مجموعا از دستگاه 5 لیتر اکسیژن دریافت شود.

تذکر: دقت شود اگر بیمار فقط از یک فلومتر استفاده میکند باید اطمینان حاصل کند که پیچ فلومتر دوم به صورت کامل بسته شده است. در صورت نیاز بیمار به فلومتر دوم، حتما با شرکت احیاء گستر طب فرآیند تماس بگیرد.

توجه فرمائید درجه فلومتر نباید بالاتر از آخرین عدد قرار بگیرد در غیر اینصورت خلوص اکسیژن خروجی کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.