نحوه تمیز کردن و زمان تعویض فیلترهای دستگاه اکسیژن ساز خانگی

2 دقیقه
0 دیدگاه
احیا گستر
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دریچه ایی که مشاهده می­ کنید، درب ورودی هوای دستگاه اکسیژن ساز خانگی می باشد. به منظور تولید اکسیژن از این قسمت هوای محیط وارد دستگاه می گردد. هوای محیط دارای گرد و غبار است. ورود این گرد و غبار به درون دستگاه، سبب کاهش راندمان کمپرسور و زئولیت و در نهایت کاهش کارایی دستگاه می گردد. جهت فیلتراسیون هوای ورودی، 3 فیلتر در مسیر هوا قرار دارد، یک فیلتر داخلی که در سرویس سالانه بررسی می گردد و دو فیلتر بیرونی که باید توسط بیمار تمیز و تعویض گردد.

بعد از باز کردن درب، ورودی اولین فیلتر را مشاهده می کنید. به این فیلتر اصطلاحا، فیلتر مشکی پنجره ایی می­ گویند. لازم است این فیلتر هر هفته با سشوار باد سرد تمیز گردد تا گرد و غبار و خاک چسبیده به فیلتر از آن جدا گردد. در صورتی که به علت استفاده طولانی مدت از دستگاه، فیلتر بیش از اندازه کثیف شد آن را با آب بشورید. از چلاندن فیلتر خودداری کنید و اجازه دهید فیلتر کاملا خشک شود. سپس آن را در جای خود قرار دهید.

دومین فیلتر هوا، این فیلتر سفید کاغذی می باشد که به آن اصطلاحا فیلتر لیوانی می گویند. لطفا این فیلتر را نیز همراه با فیلتر مشکی به صورت هفتگی بررسی کنید. این فیلتر قابل تعویض است و  بعد از مدتی استفاده فیلتر از سفید به خاکستری تغییر رنگ می دهد. به طور معمول هر 2000 تا 3000 ساعت کارکرد دستگاه باید تعویض گردد. توجه شود در شهرهایی که آلودگی هوا نسبتا زیاد هست لطفا این فیلتر در زمان های کوتاه تری تعویض گردد. به منظور تعویض فیلتر لیوانی، ابتدا شلنگ متصل به لیوان را از خار بدنه دستگاه جدا کنید. سپس درب لیوان را بچرخانید تا از بدنه لیوان جدا گردد و بدین صورت فیلتر را از بدنه لیوان خارج کنید و فیلتر جدید را جایگزین کنید. دقت کنید که فیلتر به درستی تا انتها در جای خود قرار بگیرد. سپس درب لیوان را ببندید و آن را در محل خود قرار دهید. در این مرحله توجه کنید که قسمت سیلیکونی سفید رنگ انتهای لیوان و نیز شلنگ متصل به لیوان به درستی در جای خار خود قرار گیرند. جهت تهیه فیلتر دستگاه با واحد خدمات پس از فروش شرکت احیاء گستر طب فرآیند تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.